קהילה בימי קורונה

 

הורים יקרים שלום וברכה!


בחודשים האחרונים צוות בית הספר עמל בקדחתנות כדי לאפשר מפגש אנושי חם לילדים. לפעמים הפשרה הייתה ללמוד בשעות הצהריים, לפעמים הייתה למידה וירטואלית מרחוק. אבל תוך כדי התנסות הופנו חלק מהמשאבים לבדוק את המסגרת עצמה. בין השאר הוחלט להקים מחדש את מנדט קהילה כדי לאסוף צרכים ולענות על רחשי הלב. הורים ואנשי צוות נפגשו, השמיעו והציעו דרכים להתמודד עם שגרת הקורונה.


אחד הדגשים שהועלו בשיחתנו היה החשיבות של המפגש הלימודי בקהילה. בסגר השני ראינו את ההשפעה החיובית שהייתה למרכזי למידה, לעבודת הילדים ביישוב או לקשרים של חונכים בוגרים וחניכים צעירים. במהלכו נחשפנו ולמדנו על יוזמות שהצליחו לעצב מסגרות למידה מרתקות בגבולות של אלף מטרים. הלמידה וההתנסות האירו לנו את היופי והחדווה של השותפות בין הבית לבית הספר ואנחנו מוצאים כעת הזדמנות לחשוב מחדש את הקשר החשוב הזה.


אנו פונים היום למבוגרים המעוניינים להיפגש, ללמוד ולעבוד עם הילדים בישובים השונים. נרצה להזמין אתכם להצטרף אלינו ולהציע פעילות פשוטה ומתאימה בסביבת מגוריכם. תפקידו של המנדט יהיה לרכז את ההצעות, לתמוך בפעילות בשטח ולתת מסגרת שיש בה מינון בריא ומאפשר למפגש אנושי משמעותי בקהילה. 


נשמח שתיצרו קשר ותצטרפו ליוזמה ולהצעה.


תודה ונתראה בקרוב, 
מנדט קהילה.

עירית, שרית , רחלי, אלעד ואסתר.

רחלי: 050-6852249         עירית: 054-7436282              אסתר: 052-8337212

 


״אני רוצה לתרום לקהילה! מה אוכל לעשות?"
פעילויות של מבוגרים למבוגרים (לדוגמה שיעור פילאטיס או הרצאה מעניינת)
פעילויות משפחתיות (לדוגמה שיעור בישול או יצירה)
"יש לי רעיון מצוין! לאן לשלוח אותו?"
למייל של מנדט קהילה: eladanlen@gmail.com

שיתוף

 
סדרת כתבות של גבע ששון ב׳אדם עולם׳ המתמקדת בעבודה עם רגש, מחשבה ורצון (כלים מרכזיים בחינוך ולדורף) במיוחד לימי קורונה. 
 
״קום כבר צהריים - הורות למתבגרים בימי קורונה״   - הרצאה של הרב דב זינגר על תקשורת עם מתבגרים בימי שכאלו. 
 
 
״אתם מנועי הלמידה החשובים ביותר בעבור ילדיכם, חשוב שתשקיעו את הזמן היקר שיש לכם במפגש קצר ואיכותי של למידה אישית ומעניינת עם ילדיכם ולא ברדיפה מתסכלת אחר הנחיות הלמידה מרחוק ומשימות שיעורי הבית.״
מתוך: יעל גוראון/הארץ


 
ואצלב האוול (נשיא צ׳כוסלובקיה לשעבר) - על תקווה בזמנים קשים 
 
 
 
 
״לכן, הדבר החשוב בעיני הוא שההורה קודם כל ישמור על עצמו. עליך לוודא שאתה בסדר, רגוע, נינוח, מאוזן. כשההורה-מחנך במצב טוב אז הוא יכול לחנך. כשהמחנך בסטרס, בחוסר, באי נחת, אז הוא פחות יכול לחנך בצורה טובה. גם כאן, חשוב בעיני להקפיד על שני העקרונות הבסיסיים של הוולדורף: הכרת תודה ויראת כבוד. הכרת תודה על כך שאנחנו בריאים ובטוב, ויראת כבוד בפני תהליכים וכוחות שהם גדולים מאיתנו ולא ברורים לנו עד הסוף, וגם כלפי האנושיות שבכל בן משפחה״.
 

השראה וקישורים
קהילה בימי קורונה
קהילה בימי קורונה
קהילה בימי קורונה