בית ספר

בית-הספר היסודי  "עודד" ביודפת הנו בית ספר וולדורף (אנתרופוסופי) ניסויי, ייחודי- על איזורי, מוכר ורשמי.

היזמה להקמת ביה"ס עודד עלתה כאשר הורים מיישובי המועצה, חיפשו אלטרנטיבה חינוכית לילדיהם ובתמיכת מועצה אזורית משגב, המעודדת מענה והתאמה לצרכי הקהילות השונות בה, ומשרד החינוך, קמה הכתה הראשונה בשנת הלימודים תשס"ד 2003-4. 

בגן ובביה"ס לומדים ילדים מגיל 3 עד גיל 14 (כתה ח'). רוב בוגרי ביה"ס ממשיכים את לימודיהם בתיכון וולדורף הרדוף שבמועצה אזורית עמק יזרעאל.
לאחרונה נתקבל אישור להצמחת ביה"ס גם לגילאי התיכון עד כתה י"ב.
לגן ולביה"ס עודד מגיעים תלמידים מיישובים רבים ברחבי המועצה ומרשויות שכנות.
ביה"ס וגן עודד פועלים כמוסדות מוכרים ורשמיים של משרד החינוך ונמצאים תחת פיקוחם.

אודות חינוך וולדורף ודרכו החינוכית של ביה"ס עודד 

בית ספר עודד פועל על פי הפסיכולוגיה ההתפתחותית של ר. שטיינר ושייך לזרם של חינוך וולדורף (אנתרופוסופי). הגישה החינוכית מבוססת על התייחסות להתפתחות הגופנית, הנפשית והחשיבתית של הילדים, על ידי לימוד עיוני, יצירה אומנותית, פעילות חברתית, פעילות גופנית ועבודה מעשית. חינוך וולדורף נוסד באירופה לפני כ 100 שנה והוא נפוץ באלפי גנים ובתי ספר ברחבי העולם, בכל מדינה וקהילה מותאמים העקרונות של חינוך זה לתרבות ולקהילה המקומית. 

בביה"ס עודד הכוונה היא למצוא את החיבור הנכון לשורשינו היהודיים, הבאים לידי ביטוי במסורת, בחגים, בטכסי-החיים, תוך הקשבה לקהילה והתבוננות חדשה ומפוקחת על אתגרי הזמן.

קהילה וייחודיות

הורי ביה"ס שותפים ליזמת ההקמה ומעורבים בעשייה היומיומית בו. צוות בית הספר רואה את המשפחות כשותפות מלאות בעשייה החינוכית ואת הקהילה כאבן יסוד במבנה הארגוני והחברתי.
בית ספר עודד חקר ופיתח פדגוגיה עמלנית בתמיכה ובליווי של אגף מו"פ במשרד החינוך. תוצאות התהליך המחקרי מיושמות בתכנית הלימודים והתלמידים עוסקים בעבודות כפיים מגוונות במסגרות כיתתיות, בית ספריות ובקבוצות רב גילאיות. הפעילות העמלנית מכוונת לתמוך בהתפתחות הגופנית, במרקם הרגשי- נפשי, העצמה ופיתוח של אחריות, תחושת מסוגלות, ובמיומנויות החברתיות של התלמידים. העבודות והתוצרים שלהן נעשים תוך כדי שמירה ותרומה לטבע ולקהילה.
אנו רואים בעיני רוחנו את בוגרי בית הספר מגשימים את ייעודם האישי, קשורים לנוף מולדתם ומעורבים בחיי החברה והמדינה.
 

להרשמה לבית ספר עודד 

טופס ויתור סודיות

אמנה 

הורים יקרים,
אישור קבלה סופי לבית הספר עודד מותנה באישור בקשת העברה מאגף החינוך של מועצה אזורית משגב.
אנא דאגו לאישור זה ע"י מילוי הטופס המקוון באתר המועצה.

resized_DSC_0309
resized_DSC_0617
resized_IMG_3656
resized_DSC_3349